30
31

Sport hírek  -  2015. 09. 12. 20:38  -  Kaiser Tamás / fotó: Kiss László
    A második félidőben döntött a Fehérvár KC

A második játékrészben váltotta két pontra a papírformát a Fehérvár KC hazai pályán a Mosonmagyaróvár ellen a bajnokság harmadik fordulójában. A szünetben még egy góllal a vendégek vezettek, a folytatásban azonban támadásban feljavultak Bakó Botond tanítványai, így az utolsó negyedóra már izgalommentesen telt.

Aki ránézett a jegyzőkönyvre a Fehérvár KC – Mosonmagyaróvár meccs előtt, az azt láthatta, hogy a hazaiak oldalán egy régi-új játékos neve is szerepel. Herr Orsolya két váltótársa, a nyáron igazolt Sipeki Flóra, valamint a fiatal, de nagyon tehetséges Szendrey Viktória is sérült, így az FKC reaktiválta a csapat korábbi játékosát, a legutóbb 2014 májusában, Franciaországban védő Cziráky Fannit. Az azóta már a honi krikett szövetségnél ténykedő Cziráky már a Budaörs ellen is a keretben lett volna, de nem érkeztek meg időben a papírjai a francia szövetségtől, és mint mondja, addig áll a csapat rendelkezésére, amíg Bakó Botond jónak látja.

Az FKC csakúgy, mint Budaörsön ezúttal is jól védekezett az első játékrészben, illetve egészen pontosan annak második kétharmadában, de 11 perc után 6-2-re vezetett a Mosonmagyaróvár. Ekkor időt is kért Bakó Botond, és sikerült rendezni a sorokat hátul. Elöl azonban nem nagyon, erre csak a szünetben került sor. Az első harminc perc során nem igazán jöttek az átlövés gólok, illetve beállóból is csak egyszer volt eredményes az FKC, így 8-9 állt az eredményjelzőn.

A folytatásban azonban sokkal jobb volt támadásban a Fehérvár, így – ha kellett is hozzá tíz perc – átvette a vezetést a hazai gárda, Biljana Bandelier két egymás utáni találata kellett ehhez. És ahogy ilyenkor lenni szokott: átszakadt a gát, a fehérváriak sorra dobták a gólokat. Előbb jött egy 5-0-s roham, majd pedig egy 5-2-es periódus, amivel el is dőlt a találkozó, és kialakult az a különbség, ami reálisnak mondható a két együttes játéktudása alapján. A végén még az is belefért, hogy Bakó Botond pályára küldje a visszatérő Cziráky Fannit, aki így több mint három év után játszott ismét magyar első osztályú meccset. A Fehérvár végül 25-19-re győzött, és ezzel három kör után négy ponttal áll a bajnokságban. A négyből pedig jövő héten hatot kell csinálni, 19-én, szombaton az MTK vendégei lesznek Tápaiék.

Fehérvár KC – Mosonmagyaróvár KC SE 25-19 (8-9)

Fehérvár: Herr O. (Cziráky) – Májer 1, Tanabe 3, Csáki 1, Horváth B. 1, Hajduch 3, Ishitate 3, Bandelier 4, Tápai 4(3), Herr A 1, Mayer 4, Emberovics.