30
31

Sport hírek  -  2015. 09. 11. 21:30  -  Somos Zoltán
    EBEL, MOL-liga: duplán diadalmas fehérvári hokirajt

Az osztrák ligában Klagenfurtban kezdte meg szereplését a Fehérvár AV19 a 2015/16-os szezonban. A sokáig bevehetetlen vár mostanában többször kapitulált a mieink előtt, és ezúttal is jobb volt a Volán. Sikorcin Ladislav két góllal vette ki részét a 3-1-es sikerből. Közben a MOL-ligás újonc fiókcsapat itthon verte 5-4-re a Csíkszeredát egy hosszabbításos meccsen.

Jó napokat él Sikorcin Ladislav: a Fehérvár csatára az Ocskay-emléktorna döntőjében is duplázott, most pedig már tétmeccsen, Klagenfurtban lőtt két gólt. Ezzel pedig a meccs hőse lett, mert az EBEL-rajton 3-1-re nyert a Volán. "Sziki" keretbe foglalta a meccset, hiszen már a 3. percben betalált a hazaiak kapujába, majd a vége előtt tizenkilenc másodperccel ő biztosította be a győzelmet. A kettő között sokkal többször lőtt kapura a KAC, de hiába a 40 kísérlet, Rajna Miklós 97,5%-os hatékonysággal állta útját a korongoknak... A második harmadban egy perc után egyenlített a Klagenfurt, de a meccs hajráját Sárpátki Tamás gólja nyitotta - majd jött Sikorcin... Utolsó hat klagefurti mérkőzéséből a negyediket nyerte meg a Volán - hol van már az itteni csarnok bevehetetlenségének mítosza...?
    A Fehérvár AV19 "kisebbik" csapata, a MOL-liga újonca a Csíkszeredát fogadta, és fordulatos meccsen, hosszabbításban győzte le 5-4-re. Az első harmadot vendégvezetés zárta, de utána háromszor is a Volán talált be, elhúzva 4-2-re. Mindkét kanadai magyar, Bodo és Orban is betalált. A HSC azonban egyenlített, a mesterhármasig jut Heffernan mentette döntetlenre a rendes játékidőt. A hosszabbításból 4:24 telt már el, amikor Holmberg révén mégis megszerezte a győzelmet a Fehérvár, vagyis újoncként jól indított a MOL-ligában.

EBEL: Klagenfurt AC - Fehérvár AV19 1-3 (0-1, 1-0, 0-2)
    MOL-liga: Fehérvár AV19 - Csíkszereda 5-4 (1-2, 2-0, 1-2, 1-0) hosszabbítás után.