2024. Július 16. Valter, Irma
   Eseménynaptár
2024 Július
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
  • Nincs esemény!

  • Városkártya

    Tourinform


       Webkamera

    FehérVár magazin

    2GO Fehérvár

    Vörösmarty Rádió

    A lejátszó Adobe Flash Player 10-et igényel.
    Innen letöltheted.


    360 Fehervar

    Látnivalók

    Tömegsport
     
      Gazdaság  -  2016. 10. 03. 07:56  -  www.szekesfehervar.hu
    Kiszállási stratégia - cégeladás, utódlás nélküli cégértékesítés (hirdetés)
      
     Az elkövetkezendő öt évben a hazai családi vállalkozások harminc százaléka generációváltáson fog keresztülmenni. A statisztikák szerint erre a kis- és középvállalati (KKV) szektor vállalkozásainak hatvan százaléka nincs felkészülve, az első generációváltást pedig a családi vállalkozások csupán egyharmada éli túl.
    A cégeladás a normál működés, a cég életciklusának természetes eleme is lehet, ha a tulajdonos gyermeke/gyermekei nem szeretnék átvenni a családi vállalkozást, vagy ha a tulajdonosnak nincs utódja.
    A kis- és középvállalatok tulajdonosai a legtöbb esetben passzív szereplőként találkoznak a cégértékesítés lehetőségével. Egy versenytárs, egy nagyobb külföldi szakmai szereplő, esetleg egy pénzügyi befektető keresi meg őket felvásárlási, befektetési szándékkal, ami az értéken kívül számos egyéb kérdést vet fel. A tulajdonos pontosan nem tudja – habár elképzelésekkel, vágyakkal nyilván rendelkezik – mennyit ér a cége, hogyan zajlik majd a folyamat, mi garantálja, hogy nem lesz kiszolgáltatva a vevőnek, biztos-e a jelenlegi-e a legjobb befektető, és kitől kérhet tanácsot, segítséget. Jellemzően ilyenkor fordulnak a tulajdonosok saját jogászukhoz, akik a társaság könyvelőjével és könyvvizsgálójával együtt megpróbálnak eligazodni a hosszú és bonyolult folyamat lépései között. Ebben az esetben általában arra sincs túl sok esély, hogy egy racionális piaci árat érjen el a tulajdonos a tapasztalt befektetőkkel szemben megfelelő felkészültség nélkül, nemhogy maximalizálja a kapott ellenértéket.
     
    Hogy mennyit ér a cég, az sok mindenen múlik. A tulajdonosnak/tulajdonosoknak folyamatosan szükséges tisztában lennie a cég értékével és azzal, hogy ezt mi befolyásolja, hisz így tud olyan döntéseket hozni, amelyek növelik a cég értékét. A cégérték számolható, döntésekkel befolyásolható, külső tényezők függvényében is változhat. A tranzakciós ár alapvetően elvileg korrelál a cégértékkel, de nem feltétlenül, hisz befolyásolja a tárgyalási pozíció, de a cégről alkotott kép és a vele szembeni bizalom is.

    Mekkora pénzösszegre lesz szükségem, amikor eladom a cégemet/vállalkozásomat?

    Vegyük alapul a 65 éves kort, amely a jelenlegi nyugdíjkorhatár Magyarországon. Tegyük fel a kérdést: mennyi pénz akarunk a magunkénak tudni, amikor eladjuk a cégünket/vállalkozásunkat?
    A fenti statisztika igazolja, hogy a legtöbb kis- és középvállalati szektor terve arról szól, hogy egész életen át keményen dolgozik, majd szegényes körülmények között megy nyugdíjba, vagy azért, mert nem figyeltek oda a kiszállási stratégiájukra, vagy azért, mert nem létezett a számukra kiszállási stratégia, és további problémát okoz nekik, ha a családi vállalkozás generációváltását sem tudják megvalósítani.
     
    A leírtakra alapozva tűztük ki célul, hogy segítünk a kis-és középvállalati szektor tulajdonosainak mind a saját gondolataik, céljaik világos megfogalmazásában, mind a célok eléréséhez szükséges stratégia kialakításában. A programunk a kiszállási stratégia kialakításától kezdve a cégértékelésben, valamint adószakértő bevonásában nyújt segítséget az e területen érintett Partnereink számára.