2024. Július 26. Anna, Anikó, Joakim
   Eseménynaptár
2024 Július
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
  • Nincs esemény!

  • Városkártya

    Tourinform


       Webkamera

    FehérVár magazin

    2GO Fehérvár

    Vörösmarty Rádió

    A lejátszó Adobe Flash Player 10-et igényel.
    Innen letöltheted.


    360 Fehervar

    Látnivalók

    Tömegsport
     
      Kultúra  -  2016. 04. 11. 13:40  -  www.szekesfehervar.hu A cikk VIDEÓT tartalmaz
    Virágok a költészet napján a Munkácsy diákjaitól
      
    A Székesfehérvári Munkácsy Mihály Általános Iskola tíz osztály részvételével, a költő, József Attila utcai szobra előtt versmondó flasmobbal csatlakozott az országos ünnepi eseményekhez. A megemlékezés végén diákok virágokat helyeztek el a költő szobra előtt.
    KÉPGALÉRIA a diákok megemlékezéséről
    Az alkalom tiszteletére a Székesfehérvári Munkácsy Mihály Általános Iskola már ötödik éve rendez közös versmondást az alsó tagozatos osztályok részvételével. A költeményeket minden évben valamilyen tematika szerint választják ki. A szervezők idén úgy döntöttek, hogy az iskola falain kívül, flashmob formájában tartják meg a programot. Első alkalommal, József Attila iránti tiszteletük jeléül kizárólag a költőóriás verseit szavalták el az 1-4. osztályos gyerekek és tanáraik.

    A „Kertész leszek” költemény megzenésített változatát szintén hallhatták az érdeklődők, majd az iskola képviselői elhelyezték az emlékezés virágait József Attila szobránál.
    A főszervező Becze Ferencné tanító szerint a gyerekek minden évben, így idén is rendkívül nyitottak voltak, lelkesen, könnyen tanulták meg a rímes műveket, különösen azokat, melyek közel állnak a saját életükhöz, lelki világukhoz.

    Történik valami varázslat, amikor a szavak egy versben egymás mellé kerülnek, hiszen a költészet a szó művészete. Hangsúlyával, ritmusával, képi világával csodálatos érzéseket tud kelteni bennünk. Verset olvasni, verset hallgatni, verset mondani jó. Kosztolányi Dezső úgy fogalmazott, hogy amikor verset mondunk, akkor a verset életre keltjük, föltámasztjuk papírsírjából.” – hangzott el a programon, majd a 1-4. osztályok felváltva szavalták el a „De szeretnék gazdag lenni”, az „Altató”, a „Hangya”, a „Mama”, a „Kertész leszek”, az „Indiában hol éjjel a vadak”, a „Bánat”, a „Medvetánc”, a „Regös ének” című költeményeket és a „De szeretnék gazdag lenni” vers átiratát.