2024. Szeptember 10. Nikolett, Hunor, Miklós
   Eseménynaptár
2024 Szeptember
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
      
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
  • Nincs esemény!

  • Városkártya

    Tourinform


       Webkamera

    FehérVár magazin

    2GO Fehérvár

    Vörösmarty Rádió

    A lejátszó Adobe Flash Player 10-et igényel.
    Innen letöltheted.


    360 Fehervar

    Látnivalók

    Tömegsport
     
      Közélet  -  2016. 03. 31. 18:50  -  www.szekesfehervar.hu A cikk KÉPGALÉRIÁT tartalmaz
    25 éve alakult a Veterán Repülők és Ejtőernyősök Fejér Megyei Egyesülete
      
    Megalakulásának 25. évfordulója alkalmából tartott ünnepi közgyűlést csütörtökön a Veterán Repülők és Ejtőernyősök Fejér Megyei Egyesülete a Helyőrségi Klubban. Az eseményen összegezték a szervezet negyedszázados történetét, feladatait és eredményeit, majd elismerések átadására került sor. A jeles programon Viza Attila közbiztonsági tanácsnok vett részt Székesfehérvár Önkormányzata nevében.
    KÉPGALÉRIA a veteránok ünnepi közgyűléséről
    A rendszerváltást követően a Fejér megyében élő, a hadseregből kikerült és a Magyar Honvédelmi Szövetség megszűnésével „magukra” maradt repülők, ejtőernyősök és a két fegyvernemhez tartozó szakszolgálatok tagjainak részéről jogos igény merült fel egy olyan szervezet létrehozására, amely biztosította a korábban megszokott bajtársi légkört és az együvé tartozást. A Magyar Veterán Repülők Szövetségének 1989-es, budapesti megalakulását követően 1991. március 28-án, Székesfehérváron a Helyőrségi Klubban 60 fő részvételével megalapították a Veterán Repülők és Ejtőernyősök Fejér Megyei Egyesületét. Az önállóvá válást követően 2007 decemberében az egyesületet közhasznú szervezetté nyilvánították, azóta ebben a formában működik.
    A megalakulást követően a taglétszám rohamosan növekedett, a választott hét fős vezetőség a tagsággal együtt dolgozta ki a működés alapelveit, feladatait. Fontos volt, hogy a megye repülőinek és ejtőernyőseinek szervezetbe tömörülést vezérelje a nemes hagyományok tisztelete, a hazaszeretet, a honért való áldozatvállalás és a kötelességtudat. Ugyancsak alapvető cél volt egy alapítvány létrehozása „Tisztelet a Levegő Hőseinek Alapítvány” néven. Feladatnak tekintették, hogy a szervezet égisze alatt emlékművet állítsanak az 1916 után Székesfehérváron és környékén elhunyt hős bajtársaik tiszteletére, állandó kiállítást hozzanak létre és kiadványt jelentessenek meg a kiképzésről, az alakulatok életéről, a repülőterek kialakításáról és fejlődéséről. A felsorolt alapvető célok mind megvalósultak, a szervezet ma is sikeresen, összetartóan működik.
    A hagyományőrzés és a hadisír-gondozás mellett a Veterán Repülők és Ejtőernyősök Fejér Megyei Egyesülete ma is fontosnak tartja az Ejtőernyősök Sárpentelei Találkozójának megrendezését minden év augusztusának első péntekén, a Börgöndi repülőtéren. Ezzel a rendezvénnyel őrzik emlékét a II. világháború után újjászervezett ejtőernyős alakulatnak, amely 1951-ben Székesfehérvárra helyeztek, majd 1954-ben megszüntetettek. A 62. Önálló Ejtőernyős Zászlóalj meghatározó jelentőségűvé vált a magyar katonai és sport ejtőernyőzés fejlődésének és a ma elért eredményeinek szempontjából.

    Székesfehérvár Önkormányzata nevében Viza Attila közbiztonsági tanácsnok vett részt a jubileumi közgyűlésen. Mint fogalmazott: Székesfehérvár büszke katonaváros, amely nem létezne a Veterán Repülők és Ejtőernyősök Fejér Megyei Egyesülete és ahhoz hasonló civil szervezetek nélkül. Fontos a hagyományőrzés, és az, hogy az idejüket leszolgált katonák tartalmas tevékenységet végző, valóban közösségépítő szervezetekben találjanak kapcsolódási pontokat. Mindezzel kifejezik egymás iránti tiszteletüket is, és továbbviszik Székesfehérvár jó hírét.