2024. Szeptember 12. Mária, Irma
   Eseménynaptár
2024 Szeptember
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
      
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
  • Nincs esemény!

  • Városkártya

    Tourinform


       Webkamera

    FehérVár magazin

    2GO Fehérvár

    Vörösmarty Rádió

    A lejátszó Adobe Flash Player 10-et igényel.
    Innen letöltheted.


    360 Fehervar

    Látnivalók

    Tömegsport
     
      Közélet  -  2016. 02. 02. 08:35  -  www.szekesfehervar.hu
    Közösségi közbiztonság-fejlesztés Székesfehérváron
      
    Munkacsoportot hozott létre Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata a Nemzeti Bűnmegelőzési Tanács támogatásával megvalósuló „Közbiztonság fejlesztése Székesfehérváron a településbiztonság és az ifjúságvédelem előtérbe helyezésével” program koordinálására. Az együttműködő felek képviselőivel Kincses Zsolt Dávid hatósági főosztályvezető ismertette a pályázati anyagot és a projekt szakmai hátterét. 
    Az Önkormányzat sikeresen pályázott a „Közbiztonság fejlesztése Székesfehérváron a településbiztonság és az ifjúságvédelem előtérbe helyezésével” című projekttel, és 12,94 millió forint támogatást nyert el, amit 681 ezer forint önerővel egészít ki. A Nemzeti Bűnmegelőzési Tanács támogatásával megvalósuló pályázat egyik első lépéseként megalakult a programot koordináló 13 főből álló szakmai munkacsoport.
    Az ülésen részt vettek az Önkormányzattal együttműködő partnerek képviselői: Jójárt Gábor, a Székesfehérvári Rendőrkapitányság, Zsabka Attila, a Székesfehérvári Kríziskezelő Központ, Jankó Judit, a Magyarországi Iskolai Szociális Munkások Közhasznú Egyesület és Cseh István, a Székesfehérvári Városi Polgárőrség képviseletében, valamint Kincses Zsolt Dávid, Südi Gabriella és Papp Bálint a Polgármesteri Hivatal Hatósági Főosztályáról.
     
    A munkacsoport tevékenységét a belső tagok mellett külső szakértőként támogató szervezetek képviselői segítik: a Székesfehérvári Család- és Gyermekjóléti Központ, a Székesfehérvári Intézményi Központ, a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ Székesfehérvári Tankerülete, a Székesfehérvári Szakképzési Centrum, az Egyesített Szociális Intézmény, a Frim Jakab Képességfejlesztő Szakosított Otthon, valamint az óvodai munkaközösség részéről. A munkacsoport ülésein a tagokon kívül a vezető döntése alapján meghívással külső szakértő is részt vehet.
     
    Az ülés első napirendi pontjaként Kincses Zsolt Dávidot, a Hatósági Főosztály főosztályvezetőjét megválasztották a munkacsoport vezetőjének, majd elfogadták az ügyrendet. Kincses Zsolt Dávid a „Közbiztonság fejlesztése Székesfehérvár szolgálatában 2016” munkacsoport tevékenységéről elmondta: „A munkacsoport Preambulumban rögzített feladatai és hatáskörei között szerepel a célokban meghatározott munka elősegítése, a folyamatos kooperáció a csoport tagjaival, a feladatok előkészítése és konkretizálása, valamint a végrehajtó felelősökről való döntés. A tagok létszámát 13 főben határoztuk meg, de a tagfelvételi rendelkezések kapcsán ez a létszám bővíthető. A tagok megbízása ettől a naptól 2016. május 15-ig szól, az üléseket szükség szerint legalább havonta egyszer össze kell hívni a projekt megvalósításának sikeréhez.” A munkacsoport vezetője tájékoztatást adott a projekt céljairól, komponensekként taglalva a vállalt feladatokat.
     
    A Közgyűlés - dr. Cser-Palkovics András polgármester javaslatára – 2015 októberében döntött arról, hogy a Nemzeti Bűnmegelőzési Stratégia feladatrendszerének támogatása című pályázati kiírására Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata egy bűnmegelőzési projekttervet készítsen elő és nyújtson be. A pályázatban megfogalmazott cél a székesfehérvári közbiztonság növelése, a bűnmegelőzés komplex eszközökkel való támogatása, fejlesztve a kapcsolatokat a civil, az egyházi, a kormányzati, valamint az oktatási, nevelési intézményekkel.
     
    Az elnyert pályázatból az áldozattá válás megelőzését célzó programokat és képzéseket szerveznek. A tervekben szerepel az utcai szociális munka, szociális szolgáltatások biztosítása, valamint a város megoldásra váró problémáinak feltérképezése és kezelése. A gyermek- és ifjúságvédelem fejlesztésének céljából sport-, illetve művészeti programokat terveznek, valamint a témához kapcsolódó oktatási segédlet, munkafüzet és oktatási anyag elkészítését tűzték ki célul.