2024. Augusztus 01. Boglárka,Nimród, Alfonz
   Eseménynaptár
2024 Augusztus
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
  • Nincs esemény!

  • Városkártya

    Tourinform


       Webkamera

    FehérVár magazin

    2GO Fehérvár

    Vörösmarty Rádió

    A lejátszó Adobe Flash Player 10-et igényel.
    Innen letöltheted.


    360 Fehervar

    Látnivalók

    Tömegsport
     
      Kultúra  -  2015. 07. 13. 16:40  -  www.szekesfehervar.hu
    Börcsök Olivér a Versünnep, a Megyei Diáknapok és a Starfactory Veszprém díjazottja a Városházán
      
    A város polgármestere fogadta Börcsök Olivért és köszöntötte a közelmúltbeli kulturális versenyeken szerzett eredményei elismeréseképpen. A 2015-ös Versünnep II. helyezettje, a Fejér Megyei Diáknapok hatszoros aranyérmese és a Starfactory Veszprém tehetségkutató különdíjasa lett. A polgármesteri beszélgetésen és a díjátadáson jelen volt a város alpolgármestere, valamint Olivér két tanára és családja is.
    Cser-Palkovics András is gratulált Börcsök Olivérnek azokért az eredményekért, amelyeket a székesfehérvári gimnazista a színpadi versenyek során ért el: vers- és prózamondásban, énekben és táncban. A Vasvári Pál Gimnázium 11. osztályos diákja a 2015-ös Versünnep II. helyezettje lett, a Fejér Megyei Diáknapokon hat aranyérmet szerzett különböző kategóriákban a tánctól a színpadi előadáson át a versmondásig, valamint a Starfactory Veszprém tehetségkutató különdíját is megkapta.
    A polgármesteri köszöntő és a gratuláció utáni kötetlen beszélgetésből kiderült, hogy Börcsök Olivér a legutóbbi, veszprémi megmérettetésre a Versünnepre vitt versével nevezett, Tóth Árpád: Esti sugárkoszorújával, valamint Babits Mihály Esti kérdését is szavalta. A tehetségkutató 18 produkciójának válogatón és középdöntőn kellett megfelelnie – Olivér mind tánc, ének és versmondásban indult: ez utóbbiban bizonyult most a legjobbnak és jutott be a középdöntőbe. „Egy kicsit örültem, hogy csak az egyik kategóriában jutottam tovább, mert nehéz lett volna szakmailag jól felkészülni több produkcióval. Mindegyik előadásom kapcsán azt tapasztaltam meg, hogy mennyire komolyan kell készülni ezekre a versenyekre. Ezt persze eddig is tudtam, de most realizálódott bennem igazán, hogy valóban ülepednie kell, érnie kell egy produkciónak, legyen az tánc, ének vagy vers, hogy benne lehessen a szívünk és a lelkünk, és ne csak egy üres produkció legyen. Elégedett vagyok, az elismerés pedig nagyon jólesett.” – fogalmazta meg érzéseit és tapasztalatait Börcsök Olivér.
    Az ifjú tehetség már nagyszínpadon is bizonyított: 2013-ban a Koldus és királyfi egyik főszerepét játszotta a Vörösmarty Színházban. Ahogy a család meséli, a színészi gyökerek valószínűleg Börcsök Enikő nagynénihez vezethetőek vissza: Olivér is szívesen emlékszik vissza azokra a gyerekkori együttjátszásokra, amelyek valamilyen szerepjátékhoz kötődtek. Mint mondja, a színésznő a mai napig támpont, mint mentor és mint kritikus – ami annál is inkább fontos, mert Börcsök Olivér maga is erre a pályára készül. Az őt motiváló felnőttek között a jelenlévő szülők és tanárok mellett Kozáry Ferenc színművész, Matuz János művészeti intendáns és Rovó Tamás táncos-koreográfus neve is elhangzott. Olivér a Versünnepre természetesen jövőre is jelentkezik majd, mint elmondta, ez meghatározó és fontos élmény volt számára, többek között a mentori programnak köszönhetően.
     
    Székesfehérvárnak a tehetséggondozásban vállalt szerepéről és lehetőségeiről dr. Cser-Palkovics András elmondta, hogy büszke rá, amikor például a Versünnepes díjazottak neve valahol felmerül évek múlva, mert egy-egy színészi elindulásban így a város is benne van: „A tehetséggondozás legfontosabb helye a család és az iskolák, de emellett a városnak is lehet szerepe. Ennek a szerepnek a felismerése okán hívtuk életre a Fehérvár Hangját és a Versünnepet, illetve próbálunk olyan lehetőségeket teremteni, ahol ezek a tehetségek megmutathatják magukat, bemutatkozhatnak. Igyekszünk ezt nemcsak alkalomszerűen megteremteni, hanem hosszú távú segítséget nyújtani és gondozni a tehetségeket. Az ilyen jellegű szimbolikus alkalmak is, amikor megköszönjük nekik a munkát és gratulálunk az eredményekhez, csak úgy tudnak megvalósulni, ha egy tehetséges fiatal nemcsak feltűnik, hanem ki is tud bontakozni: ebben igyekszünk segíteni. A Lélekmadár-díjat olyan tehetségek kapják, akik a kultúra vonatkozásában tűnnek fel. A várost a sport mellett a kultúra teszi közösséggé az iskolák intézményvilága mellett: örömmel vállalt közös feladatunk gratulálni és köszönetet mondani azoknak, akik ebben kitűnnek és saját generációjuk számára példát adnak.