2024. Szeptember 14. Szeréna, Roxána
   Eseménynaptár
2024 Szeptember
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
      
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
  • Nincs esemény!

  • Városkártya

    Tourinform


       Webkamera

    FehérVár magazin

    2GO Fehérvár

    Vörösmarty Rádió

    A lejátszó Adobe Flash Player 10-et igényel.
    Innen letöltheted.


    360 Fehervar

    Látnivalók

    Tömegsport
     
      Kultúra  -  2014. 08. 14. 09:02  -  Gáspár Péter, fotó: Bácskai Gergely A cikk KÉPGALÉRIÁT tartalmaz
    Zenés áhitat a Bazilikában a Magyar Szent Család ereklyéivel
      
    Augusztus 14-én reggel a Püspöki Palotától Spányi Antal megyés püspök és a fehérvári papság vezetésével a hagyományőrző Magyar Koronaőrök Egyesülete valamint a Székesfehérvári Helyőrségi Zenekar kíséretében vitték át a magyar Szent Család ereklyéit a Székesegyházba. A körmenet után imaórát és zenés áhítatot tartottak a Bazilikában, ahol délután hat órakor fogadalmi szentmisét celebrált a püspök.
    Augusztus 14-én reggel ünnepélyes keretek között vitték át a Magyar Szent Család - Szent István, Boldog Gizella és Szent Imre - ereklyéit a Püspökségről a Szent István Bazilikába a fehérvári papság, a városi és megyei önkormányzat képviselői, a Vitézi Rend, a hagyományőrző Magyar Koronaőrök Egyesülete valamint a Székesfehérvári Helyőrségi Zenekar kíséretével. A Székesegyházban a nap folyamán gyónási lehetőséget biztosítanak és az ereklyék előtt a hívek egész nap kifejezhetik tiszteletüket.
    A körmenet után imaórát a és zenés áhítatot tartottak a Bazilikában, ahol Spányi Antal megyéspüspök Isten áldását kére a város polgáraira és a magyar nemzetre. Felidézte az első magyar szent család tagjait és közbenjárásukért imádkozott. A megyéspüspök a magyar szent család oltalmába ajánlott minden magyar családot, arra kérve a szenteket, hogy imájukkal segítsék, erősítsék meg a magyar családokat.A zenés áhitatban Vakler Anna és tanítványai működtek közre.
    Székesfehérváron 1777 óta őrzik Szent István fejereklyéjét. Fiának, Szent Imre ujjának csontereklyéje 1930-ban került az ország történelmi fővárosába. Szent István hitvese, Boldog Gizella csontereklyéjét 2011-ben, a családok éve alkalmából ajándékozta a passaui püspök a székesfehérvári egyházmegyének. A hajdani koronázó városban így ereklyéikben újra egyesült az első magyar szent család.